Голопристанська районна станція юних техніків та Новозбур’ївський навчально – виробничий комбінат - «практичні навчальні осередки» вчителів області.

 Для слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів і майстрів міжшкільних навчально – виробничих комбінатів Херсонської академії неперервної освіти Херсонської обласної ради 14 червня 2017 року педагогічними колективами закладів Голопристанщини було організовано педагогічну практику.

Найперше учасники курсів завітали у районну станцію юних техніків, яку протягом 16 років очолює прогресивний директор-новатор Білоус Людмила Дмитрівна. Дивовижне наповнення навчальних кімнат, яке виблискувало рукотворними моделями вихованців закладу, статичні та динамічні моделі, діюча автотраса і навіть … лінійка функціонуючого верстатного устаткування надовго залишаться в пам’яті, спонукаючи ще раз відвідати цей творчий осередок.

За словами директора, зібрана бібліотека є унікальною в Херсонській області, оскільки налічує багато цікавих і рідкісних книг, журналів, альбомів.

Цікавим виявився досвід методиста закладу, Новікової Анни Олександрівни, яка розповіла про можливості застосування в освітній діяльності лепбуків. Відмічу, що виготовлені нею та її вихованцями лепбуки здивували всіх нас інноваційною можливістю їх застосування в професійній діяльності.

Рекомендуємо переглянути в Інтернеті об’єкти-аналоги цього виробу, оскільки, його широкоформатно можна застосовувати в технологічній освіті школярів. Усе геніальне – надзвичайно просто створити! Виготовте свій лепбук і ви зрозумієте, що це – незмінний помічник та багатофункціональний дидактичний засіб роботи з учнями.

Наступний візит, у межах проходження практики, було здійснено в один із прогресивних освітніх закладів технологічного спрямування – Новозбур`ївський міжшкільний навчально – виробничий комбінат.

Чудовий біг-борд, що привертає увагу оточуючих; алея троянд та інших квітників, якими рясніє подвір’я комбінату огорнули курсантів із перших хвилин знайомства. Теплота й дбайливе ставлення до рослин відчувалось у кожній квітці, яка так дбайливо посаджена трударями, майстрами своєї справи.

Колегам надзвичайно сподобались навчальні приміщення комбінату, які виблискували чистотою, сучасним ресурсним забезпеченням. Ми багато питали, багато фотографували, а ще більше обмінювались досвідом, що є найціннішим у межах проходження педагогічної практики.

Вчителі і майстри комбінату  також проводили майстер-класи в своїх аудиторіях. Фрагменти лекцій були продемонстровані директором закладу та завідувачем науково-методичної лабораторії технологій КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

Висловлюємо щиру вдячність директорам комбінату та станції Білоусу  В.В. та Білоус Л.Д. та їх високопрофесійній команді, за можливість широкоформатного спілкування, збагачення групи передовим педагогічним досвідом, отримання дидактичних матеріалів, які колеги повезуть у свої заклади. Щиросердно дякуємо за цю зустріч, яка насправді виявилась для нас святом! Святом педагогічного спілкування, натхнення й бажання втілювати ваші «технологічні родзинки» в особисту професійну діяльність.

 

Завідувач науково-методичної лабораторії технологій КВНЗ

«Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради

кандидат педагогічних наук  Галина Гаврилюк