Семінар для вчителів початкових класів та керівників гуртків початкового технічного моделювання "Організація творчої діяльності учнів як ефективний засіб їх самореалізації"

 

ПЛАН

районного семінару – практикуму для вчителів  молодших класів

та керівників гуртків початкового технічного моделювання

 

Тема: «Організація творчої діяльності учнів

як ефективний засіб їх самореалізації»

 

09 лютого 2017 року

Час проведення семінару 9.00 – 12.00

  1. Реалізація завдань Закону України «Про позашкільну освіту» для розвитку особистості.

Білоус Л.Д. – директор райСЮТ

  1. Шляхи самореалізації школярів у технічній творчості.

Новікова А.О. – методист райСЮТ

  1. Систематизація інформації за допомогою сучасних методів навчання.

Новікова А.О. – методист райСЮТ

  1. Методика проведення змагань з технічного моделювання серед учнів молодшого шкільного віку (початкового технічного моделювання), конкурсу – захисту юних винахідників та раціоналізаторів.

Стратій Д.І. – заступник директора з навчально – виховної роботи райСЮТ

  1.  Технологія виготовлення орієнтовних конкурсних моделей під час змагань 2017 року.

Стратій Д.І. – заступник директора з навчально – виховної роботи райСЮТ

  1. Підведення підсумків семінару.
  2. Індивідуальні консультації для учасників семінару.

 

 

9 лютого на базі Голопристанської районної станції юних техніків  відбувся районний семінар - практикум для вчителів молодших класів загальноосвітніх шкіл району та керівників гуртків початкового технічного моделювання за темою: «Організація творчої діяльності учнів як ефективний засіб їх самореалізації». В роботі прийняли участь 22 учасника семінару – вчителі та керівники гуртків із 18 навчальних закладів.

Згідно плану семінару учасники ознайомились з методикою проведення змагань з технічного моделювання серед учнів молодшого шкільного віку та конкурсу-захисту моделей юних винахідників і раціоналізаторів.

Слухачі приймали участь в обговоренні умов проведення змагань з технічного моделювання для молодшого шкільного віку, які відбудуться на весняних канікулах 2017 року.

Керівники гуртків та вчителі обговорювали складність та об’єм теоретичних та практичних  завдань (виготовлення орієнтовних конкурсних моделей під час змагань), враховуючи рівень учнів  згідно до шкільної програми.

За планом підготовки до змагань вчителі практично виготовляли по одному елементу із конкурсних моделей: для 3 класу – катапульту для запуску виготовленої ракети;  для 4 класу  - розгортку кабіни автомобіля з нанесенням умовних позначень. 

Учасники семінару також ознайомилися з умовами конкурсу - захисту робіт юних винахідників, конструкторів та раціоналізаторів. В результаті обговорення внесено конструктивні зміни щодо врахування практичних можливостей молодших школярів у виготовленні моделей.

          Щороку на семінарі вчителі знайомляться з педагогічними новинками. Цього разу було запропоновано знайомство та виготовлення цікавої папки - трансформера для  систематизації пошукової інформації, як універсального сучасного засобу навчання. Учасники семінару переглянули добірку відеофільмів про lapbook, отримали необхідний ілюстрований матеріал і в результаті півтори години роботи, власноруч, кожен із вчителів виготовив свій креативний  lapbook за темою: «Транспорт».

У  книзі відгуків та пропозицій вчителі залишили слова вдячності за позитивний творчий настрій семінару, цікавий, креативний досвід і те, що його можна  відразу ж застосовувати у своїй роботі. 

Щиро дякуємо за добрі побажання.