Завдання І туру обласного заочного конкурсу юних конструкторів, винахідників та раціоналізаторів 2017 - 2018 н.р.

Завдання І туру

обласного заочного конкурсу юних конструкторів,

винахідників та  раціоналізаторів

2017-2018 н. р.

 

1. Треба розпиляти  багато колод різної довжини, причому  кожну – на непарне число (наприклад, сім, дев'ять) відрізків. Під рукою відсутні вимірювальні інструменти (рулетка і т.п.), маємо лише побутові предмети: мотузку, цвяхи, нитки, гумовий шнур,скріпки, кнопки. Як можна розв'язати цю задачу?

 2. Деталі складних механізмів і приладів зберігають і перевозять упакованими в пластикову плівку. Після розконсервації треба бути переконаним у тому, що на них не залишилося жодного, навіть найменшого шматочка плівки. Як у цьому переконатися?

 3. З-під кожуха шліфувального верстата, який установлено в приміщенні, вилітає найдрібніший пил. Частинки такі малі, що годинами висять у повітрі, дихати яким стає шкідливо для здоров'я. Ні один фільтр не утримує цей пил. Необхідно очистити повітря від цього пилу. Як це зробити?

  4. Іноді доводиться зносити вибухом старі будівлі, поряд з якими розташовані нові будинки. Що треба вжити (які засоби), щоб вибухова хвиля не пошкодила нові будинки, що розташовані поряд?

5. Буває, прийдеш додому з пляшкою теплого квасу (мінеральної води), поставиш в холодильник, щоб охолоджувався, а охолоджуватися він буде години півтори. А пити хочеться зараз. Розробіть пристрій для прискореного охолодження невеликих предметів за наявності холодильника.

 

Примітка: Рішення завдань бажано супроводжувати необхідними малюнками, кресленнями, обґрунтуваннями, поясненнями.Учень може отримати додаткові бали за кожний (вірний) варіант рішення.

На титульному листі необхідно зазначити: своє прізвище, ім’я, школу, клас, , прізвище, ім’я, по батькові вчителя.

Виконані завдання треба надсилати до 31 ГРУДНЯ  2017 р. на адресу  ГОлопристанської районної  станції юних техніків